CIEKAWOSTKI

Pojemniki szklane – porządek w kuchni i spiżarni

Przechowywanie przypraw i sypkich produktów spożywczych w szklanych pojemnikach z wieczkami jest przede wszystkim wygodne. Drugą ważną zaletą takich pojemników jest to, że są bezpieczne dla zdrowia.

A trzecią – że odpowiednio dobrane mogą być ozdobą spiżarni, kuchni lub jadalni. Dlatego warto zwrócić na nie uwagę, zwłaszcza wiosną, kiedy masz ochotę na porządki i odświeżenie wyglądu swojego domu.

Niskie pojemniki na przyprawy i suszone zioła

Przyprawy nie powinny być schowane zbyt głęboko, bo często po nie sięgasz. Torebki firmowe ustawione na kuchennym blacie nie wyglądają dobrze, a też nie są szczelne, wiec po kilku dniach masz w tym miejscu bałagan. Szklane pojemniki z deklami są praktyczne, bo zawartość się nie rozsypuje. I są ozdobne, bo kolorowe przyprawy i zioła tworzą mozaikę barw natury. Wielkość pojemników dobierz z myślą o tym, jak używasz przypraw. Jeśli sięgasz po nie ręką, kup dość szerokie, o prostych ściankach. Jeśli używasz łyżeczki – mogą być węższe, wtedy zmieści się ich więcej na półeczce lub w innym miejscu, które przeznaczysz na przyprawy.

Duże słoje i wysokie cylindry na płatki śniadaniowe, musli i granole

Rano każda minuta jest droga, więc śniadanie robisz w kilku wyćwiczonych ruchach. Wyciąganie z szafki torebki z płatkami, a potem chowanie jej z powrotem, zajmuje czas. A nieschowanie oznacza powrót do nieładu i zaczynanie wieczoru od sprzątania. Duże zamykane słoje lub duże szklane pojemniki na płatki śniadaniowe, musli i granole to idealne rozwiązanie. Nawet dzieci zostawią po sobie porządek. Poza tym w szklanych pojemnikach dobrze widać, kiedy trzeba sięgnąć do spiżarni lub zrobić zakupy. Jeśli musli lub granola z mlekiem lub jogurtem jest często na śniadanie, taki słój może stać na co dzień w jadalni i będzie dobrze wyglądał.

Dekoracje w szklanych pojemnikach

Naturalne produkty świetnie wyglądają w szklanych naczyniach. Kawa, orzechy, cieciorka, prawie każda kasza, suszone owoce, a nawet makarony o różnych kształtach. Ustawione obok siebie robią wrażenie różnorodności, przywodzą na myśl bogactwo natury, z którego ma się ochotę czerpać. Kilka takich pojemników wypełnionych czymś smakowitym i twoja kuchnia nabiera charakteru.

Innym sposobem na dekorację w szklanym słoju lub dużym pojemniku z wieczkiem jest ułożenie w nim roślin lub ozdób świątecznych – światełek i bombek z gałązkami świerkowymi albo kolorowych jajek z bukszpanem.

Sprawdź: https://obzartuchy.pl/oszczedzanie-energii-czy-suszarka-do-ubran-moze-byc-ekonomiczna/

Jeden komentarz do “Pojemniki szklane – porządek w kuchni i spiżarni

Możliwość komentowania została wyłączona.